Compromís per tal de fer una reforma integral a la nostra escola "El Roser"

Avui és un dia important per Torre-serona, avui l'alcalde Sr. Agustí Jiménez acompanyat per la directora de l'escola "El Roser" Sra. Marina Esteban, han assolit una fita de compromís per tal de fer una reforma integral a la nostra escola.

Sr. Agustí Jiménez acompanyat per la directora de l'escola "El Roser" Sra. Marina Esteban i la Diputada Sra. Judith Alcalá
Sr. Agustí Jiménez acompanyat per la directora de l'escola "El Roser" Sra. Marina Esteban i la Diputada Sra. Judith Alcalá

DIMARTS 13 DESEMBRE 2022

Avui és un dia important per Torre-serona, avui l'alcalde Sr. Agustí Jiménez acompanyat per la directora de l'escola "El Roser" Sra. Marina Esteban, han assolit una fita de compromís per tal de fer una reforma integral a la nostra escola.
Han assistit presencialment a la comissió informativa d’educació del Parlament de Catalunya celebrada avui a les 11 del matí, on conjuntament amb la Diputada Sra. Judith Alcalá, han tingut una difícil i engrescadora tasca de modificacions d'esmenes que s'han traduït en uns acords transaccionals amb el grup d'ERC per poder aconseguir que en 9 mesos a comptar des del dia d'avui es faci el projecte constructiu i en no més de 18 mesos l'inici de les obres.
L'aposta d'aquest consistori en la viabilitat de l'escola és totalment ferma i directa i així ho demostra col·laborant amb l'AMPA i la direcció del centre, i apostant per una escola rural de proximitat i qualitat per lluitar contra el despoblament.
Així que avui és motiu de celebració per tots els Torredans i Torredanes, ja que a curt termini tindrem l'escola que Torre-serona es mereix.